gtag('config', 'AW-767965345');

Jak używać wcierki do włosów?

Dodano:2023-01-16

Jak używać wcierki do włosów? Nasze sposoby i sprawdzone składniki

dobra ziołowa wcierka do włosów
Wcierki działają bezpośrednio na cebulki, a to właśnie zdrowa skóra głowy jest podstawą pięknych włosów. Dlatego jeśli chcesz zobaczyć na głowie wysyp baby hair, przyspieszyć wzrost pasm i/lub pozbyć się problemu z łupieżem, koniecznie wypróbuj roślinne kuracje do wcierania w skalp. Jak dobrać składniki aktywne do problemu i jak używać wcierek do włosów? W naszym miniporadniku dowiesz się najważniejszych informacji o stosowaniu ekstraktów z leczniczych ziół dla poprawy kondycji włosów.

Kiedy sięgnąć po wcierkę do włosów?

Wcierki do włosów przeżywają renesans. Dawniej były używane przez nasze prababcie, dziś my odkrywamy na nowo wpływ ziół na stan skóry głowy i włosów. Po dobrą wcierkę sięgnij, gdy:

  • chcesz ograniczyć wypadanie włosów,
  • chcesz zagęścić fryzurę,
  • zależy Ci na szybkim wzroście włosów,
  • masz łupież (tłusty lub suchy),
  • włosy są w kiepskiej kondycji – są matowe, cienkie i mają rozdwojone końce,
  • chcesz pozbyć się krostek na skórze głowy i uczucia swędzenia skalpu.

Jak działa dobra wcierka do włosów?

Wcierka ma zwykle płynną, wodnistą postać – ekstrakty wciera się w skórę głowy, działając bezpośrednio na mieszki włosowe. Lecznicze właściwości serum z ziół w połączeniu z masażem dają bardzo dobre rezultaty. Masowanie pobudza mikrokrążenie krwi w skórze, przez co jest ona lepiej dotleniona. Wprost do cebulek trafiają składniki, które je aktywizują do szybszej pracy, a więc efektywniejszego wzrostu włosa.

Dobre wcierki do włosów wzbogacone o naturalne olejki można wmasować też we włosy na długości jak podczas zabiegu olejowania. Domykają łuski i sprawiają, że pasma są bardziej lśniące, miękkie, po prostu zdrowsze i ładniejsze. Jak używać wcierek do włosów?

Jak stosować wcierkę na skórę głowy?

Wcierki stosuj na suche włosy – zwykle rekomenduje się używanie kuracji przed myciem głowy, ponieważ woda mogłaby preparaty rozcieńczyć. Wylej na dłoń niewielką ilość wcierki (możesz też posłużyć się pipetą i strzykawką) i nanieś na całą głowę lub fragmenty najbardziej dotknięte danym problemem. Wmasuj płyn opuszkami w skórę głowy. Jeśli wcierka ma postać olejku, wetrzyj ją we włosy również na długości. Masuj skórę energicznymi, okrężnymi ruchami palców.Odczekaj 5-10 minut i umyj włosy dwukrotnie.

Porada: aby spotęgować działanie wcierki, raz w tygodniu zastosuj peeling, który oczyści skórę głowy z martwego naskórka. Składniki aktywne z ziół będą miały potem ułatwiony dostęp do mieszków włosowych.

Jak często można używać ziołowych kuracji do włosów?

Wiele zależy od produktu. Łagodniejsze wcierki bez alkoholu możesz używać przed każdym myciem głowy, nawet codziennie. Wcierki na bazie alkoholu, które mogą podrażniać wrażliwą skórę, stosuj nie częściej niż raz w tygodniu. Kluczem do sukcesu jest systematyczność. Rezultaty zauważysz już po kilku tygodniach. Dobre wcierki stosowane regularnie przyniosą najlepsze, bo trwałe efekty – włosy przestaną nadmiernie wypadać, zagęszczą się, a skóra głowy będzie wspaniale ukojona.

Jaką wcierkę wybrać?

Zwróć uwagę przede wszystkim na skład, bo różne ekstrakty są przeznaczone do niwelowania rożnych problemów.

  • Jeśli zależy Ci na zahamowaniu wypadania włosów oraz ich szybkim wzroście na długości, wybierz kuracje na przykład z olejkiem rozmarynowym, skrzypem polnym, szałwią, pokrzywą, a także kawą.
  • Gdy chcesz nawilżyć skórę głowy, złagodzić łupież lub łojotokowe zapalenie skóry, sięgnij po wcierki z nagietkiem lekarskim lub żywokostem. Zioła te działają kojąco i regulująco na pracę gruczołów łojowych. Ponieważ mają właściwości przeciwzapalne, szybko pomagają uporać się z podrażnioną skórą głowy.
  • Gdy dodatkowo chcesz zregenerować strukturę pasm i końcówek, stosuj wcierki z zawartością dobrych olejków, na przykład oliwy z oliwek. Składnik wygładzi strukturę włosa, zmniejszając jego porowatość.

Po kilku tygodniach regularnego stosowania dobrej wcierki zauważysz nowe baby hair. Radość z nich jest nieoceniona, zwłaszcza gdy do tej pory martwiłaś/-eś się przerzedzoną czupryną. Włosy będą też rosły szybciej i będą silniejsze – rezultaty zdecydowanie warte zachodu.