Oparzenia słoneczne.

Dodano:2023-01-14
Kategorie:Lato

Opalanie ma dużo zalet: nasila syntezę witaminy D, ważnej dla zdrowych kości i prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego, a także poprawia samopoczucie, ponieważ kąpiel słoneczna jest naturalnym antydepresantem. Jednak istnieje też ciemna strona opalania: podrażnienia skóry i oparzenia słoneczne. Jak ich uniknąć i jak się przed nimi ustrzec? Poznaj kosmetyk, który przyniesie natychmiastową ulgę spieczonej skórze!

Oparzenie słoneczne – skąd się biorą? Objawy oparzeń

Oparzenie słoneczne powstaje, gdy przesadzimy z kąpielą słoneczną, czyli zbyt długo przebywamy na słońcu, nie chroniąc w żaden sposób skóry, natomiast po opalaniu nie stosujemy kremów łagodzących. Pierwsze objawy oparzenia słonecznego pojawiają się po  4-6 godzinach. Co się wówczas dziej z naszą skórą? Staje się zaczerwieniona, podrażniona i gorąca, a nierzadko także tkliwa: każdy dotyk sprawia ból i dyskomfort. 

Najczęściej znika ono po około 3 dniach, ale nie zawsze kończy się to piękną, brązową opalenizną. Po oparzeniu słonecznym skóra może się złuszczać i schodzić płatami, a przecież nie o taki efekt nam chodziło, gdy szliśmy z leżakiem na plażę łapać promienie słońca! 

Dlatego tak ważne jest, by umieć się zabezpieczyć i ochronić przed zgubnym wpływem promieni słonecznych. Warto bowiem pamiętać, że w przypadku poważniejszego poparzenia mogą pojawić się niepokojące objawy ogólne takie jak gorączka, nudności, wymioty, bóle głowy, a nawet zaburzenia układu krążenia!

Jaki się chronić przed oparzeniami słonecznymi

Oparzenie słoneczne to uraz skóry, dlatego aby go uniknąć, najlepiej zapobiegliwie im zapobiegać niż leczyć. Dlatego:

  1. Zawsze pamiętaj o kremach z filtrem UV. Stosuj je 30 minut przed ekspozycją na słońce.
  2. Unikaj ekspozycji na słońcu w godzinach 10.00-14.00.
  3. Pamiętaj o piciu dużej ilości wody w czasie upałów.
  4. Używaj dobrych kosmetyków po opalaniu: stosuj je nie tylko wtedy, gdy już skóra została poparzona, ale po każdym przebywaniu na słońcu, powrocie z plaży, wycieczki itp. 
  5. Noś nakrycie głowy, aby ochronić ją przed słońcem. 

Zwalcz oparzenia słoneczne — kosmetyki na oparzenia

jak złagodzić oparzenie słoneczne

Co łagodzi oparzenia słoneczne? Czym posmarować spaloną słońcem skórę? O ile nie mamy problemów z wyborem kremów do ciała z filtrami UV, o tyle kosmetyki po opalaniu traktujemy po macoszemu, a tymczasem często to właśnie one spełniają najważniejsze zadanie: chronią naskórek, zapobiegają podrażnieniom, koją, dają ulgę i pomagają zachować piękną, brązową opaleniznę. 

Jaki krem po opalaniu wybrać? Najlepiej jak najbardziej naturalny, skomponowany z wysokiej jakości składników, bez alkoholi i drażniących substancji zapachowych, aby nie podrażniać dodatkowo uwrażliwionej po kąpieli słonecznej skóry. Idealnym kosmetykiem, który przyniesie natychmiastową ulgę poparzonej skórze i zadba o ciało, jest balsam po opalaniu AZENA GO MINTY. To wyjątkowy balsam chłodzący, który natychmiast koi i daje uczucie odprężenia oraz przynosi ulgę skórze, która zbyt dużo czasu spędziła na słońcu. Sekretem jego skuteczności tkwi w odpowiednim bilansie doskonałych składników pielęgnacyjnych, naturalnego pochodzenia. Chłodzący balsam AZENA GO MINTY zawiera: 

  • Olejek eteryczny z mięty pieprzowej, który działa chłodząco, koi skórę i wykazuje właściwości ściągające, antyseptyczne oraz przeciwzapalne.
  • Ekstrakt z nagietka lekarskiego - jest niezastąpiony w produktach łagodzących i kojących podrażnienia skóry. Zwalcza stany zapalne, działa przeciwgrzybiczo, przyspiesza gojenie się ran, wspomaga regenerację naskórka, nawilża i łagodzi uszkodzenia wynikające z oparzeń słonecznych. 
  • Oliwa z oliwek - nawilża, natłuszcza i zmiękcza naskórek, łagodzi podrażnienia, przywraca prawidłowy cykl rogowacenia naskórka, łagodzi objawy atopowego zapalenia skóry.
  • Ekstrakt z żywokostu lekarskiego - substancja śluzowa o działaniu przeciwbólowym, która ma działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe. Nasila regenerację skóry, łagodzi stany zapalne i podrażnienia.

Niezależnie od tego, czy wychodzisz na długi spacer w słoneczny dzień, masz zamiar pracować w ogródku, czy opalać się na plaży, miej przy sobie Chłodzący balsam AZENA GO MINTY i używaj go po kąpieli słonecznej. Kosmetyk doskonale łagodzi pieczenie i niweluje zaczerwienienia, dbając o jakość Twojej skóry i wygląd opalenizny!